Wiertła do gratowania

Filtry
Szczegóły
 • Materiał: Miedź, Aluminium, Stal, Stal szlachetna, Stal narzędziowa
 • Średnica wewnętrzna 1 od [mm]: 10,0
 • Średnica wewnętrzna 1 do [mm]: 35,0
 • Średnica wewnętrzna 2 od [mm]: 10,0
 • Średnica wewnętrzna 2 do [mm]: 35,0
 • Masa [g]: 190
 • Długość [mm]: 61
 • Warunki: nowy
-31%
281,49 PLN
407,96 PLN**
zawiera 23% VAT, nie zawiera kosztów dostawy
Aktualnie niedostępne w sprzedaży
Powiadom, gdy będzie na stanie
Wyników na stronę: 15

Gratowniki do rur służą do usuwania warstwy wzmacniającej. Procedurę tę przeprowadza się w celu przygotowania kilku segmentów rur do połączenia z kształtkami. Warstwę wzmacniającą należy usunąć, jeżeli użyta jest w niej folia aluminiowa.

Gratowniki do rur: 7 ważnych faktów

 1. Narzędzia te różnią się w zależności od położenia warstwy wzmacniającej, którą muszą usunąć. Dostępne są na przykład modele, które eliminują tylko zewnętrzną warstwę. Do czyszczenia warstwy wewnętrznej stosuje się specjalne urządzenia zwane wiertnicami do końców rur.
 2. Można kupić gratowniki do rur, które są obsługiwane ręcznie i nie wymagają użycia żadnych dodatkowych narzędzi. Zazwyczaj są wyposażone w rączkę i są odpowiednie do prostych zadań. Folia aluminiowa jest usuwana poprzez obracanie narzędziem. Jeśli bardzo często pracujesz nad łączeniami rur, warto zwrócić uwagę na gratowniki zaprojektowane jako bity do elektronarzędzi, takich jak wkrętarka czy młotowiertarka. Napędzane są wbudowanym w nich silniczkiem. Dzięki nim proces jest znacznie szybszy.
 3. W katalogach znajdziesz modele jedno- lub dwustronne. Pierwsze z nich stosowane są do gratowania elementów o jednym rozmiarze. Te drugie są odpowiednie do pracy z częściami o różnych średnicach.
 4. Z reguły folia wzmacniająca może być dość szybko usunięta. Nie należy pracować dłużej niż jest to wymagane, ponieważ łatwo jest uszkodzić podstawę obrabianego elementu.
 5. Wybrane przez Ciebie gratowniki do rur powinny odpowiadać wymiarom rur. Jeśli folia aluminiowa nie zostanie całkowicie zdjęta z obrabianej powierzchni, może to wywołać procesy chemiczne, które pogarszają jakość obrabianego elementu.
 6. Używając elektronarzędzi, należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. W szczególności zaleca się noszenie specjalnych rękawic chroniących dłonie przed pocięciem.
 7. Jeśli obrabiana część jest mała, lepiej jest obrabiać ją ręcznie. W ten sposób będziesz w stanie pewnie trzymać część.

Korzystne i wygodne zakupy w sklepie online autoczescionline24.pl

U nas możesz kupić i zamówić noże do cięcia rur, giętarki do rur i wiele innych rzeczy. Na autoczescionline24.pl czekają na Ciebie wysokiej jakości produkty w niskich cenach. Przekonaj się sam, że zakup niedrogich, odpowiednio działających narzędzi jest możliwy. Zarejestruj się w naszym sklepie online i zacznij robić korzystne zakupy już teraz

Bardzo opłacalne
Niewiarygodnie niskie ceny i świetna obsługa na autoczescionline24.pl
Dostawa gratis
Darmowa wysyłka na obszarze Polski przy zakupach za kwotę większą niż 390,00 PLN, z wyjątkiem zamawiania artykułów wielkogabarytowych, części wymiennych lub opon.
Sposoby płatności
Akceptujemy PayPal i przelewy bankowe.
Wielki wybór
Różne oferty. Nasz asortyment zawiera powyżej 500 000 części zapasowych.